Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Tıbbi Birimler  |  Doktorlarımız  |  Anlaşmalı Kurumlar  |  Hasta ve Ziyaretçiler  |  Greenlight  |  İletişim ve Ulaşım

Video
Galeri

 

 

Sağlık Rehberi
 
 

Yeni
Doğanlar


 

Greenlight
Nedir
Genel Cerrahi
İlaçla ya da diğer tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyenhastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılması ya da hastalıklı organın kesip çıkarılarak doğal ve uygun şekline dönüştürülmesi ile ilgilenen tıp bilimidir.

Ameliyat türleri çoğunlukla organ veya bağlı bulunduğu sistemin adı ile anılmaktadır. Guatr (tiroid bezi), meme, yemek borusu (özofagus), mide, ince bağırsak, kalın bağırsak, rektum, anüs (makat), fıtıklar, karaciğer, safra kesesi, safra yolları, endoskopik ve laparoskopik cerrahi girişimleri Genel Cerrahi alanına girmektedir. Sistemlere göre ayrıldığında ise: guatr ameliyatları, meme ameliyatları (tümörler), yemek borusu, mide, onikiparmak bağırsağı, ince bağırsak, kalın bağırsak, rektum ve anüs bölgesi ameliyatları: hemoroid – basur, anal fissür, makatta çatlak, perianal fistül, makatta apse, rektum kanseri, anüs kanseri, karaciğer, fıtık: kasık, göbek, uyluk, mide fıtığı (reflü) ameliyatları Genel Cerrahi'nin kapsamına girer. Genel Cerrahi sadece ameliyat ile değil koruyucu hekimlik ile ameliyattan korunmayıda hedefler.


Hastanemizde Genel Cerrahi Ameliyatları tecrübeli hekimimiz Genel Cerrah Op. Dr. Vahap Topçuoğlu ve Özel Dr.Tahsin Özbek Tıp Merkezi Genel Cerrahı Op.Dr.Armağan Akbaş tarafından yapılmaktadır.


Bölüm Doktorlarımız

Op.Dr. Süleyman BALCI
Genel Cerrahi

Op. Dr. H. Armağan Akbaş
Genel Cerrahi Uzmanı
   
     

Kurumsal

Yönetim Kurulu
Yönetim (İdare)
Basında Çıkanlar
İnsan Kaynakları
İletişim

Hesaplayıcılar

Gebelik Günleri Hesaplayıcı
Gebelik Haftası Hesaplayıcı
Aşı Takvimi Hesaplayıcı
Kilo Alımı ve Hesaplayıcısı
Vücut Kütle İndeksi

Bize Ulaşın

İletişim
Laboratuvar Sonuçları
Ziyaretçi Görüşleri
Hasta Hakları
Çalışan Görüşleri
Hastane

Site İstatistikleri

Bugün :
165 Ziyaretçi / 249 Görüntüleme

2013 itibariyle Toplam :
1213858 Ziyaretçi
Anasayfa    Hakkımızda    Tıbbi Birimler    Doktorlarımız    Anlaşmalı Kurumlar    Hasta ve Ziyaretçiler    Greenlight    İletişim
 Kocaeli Bilişim
 
Özel Dr. Tahsin Özbek Tıp Merkezi