Anasayfa  |  Hakkımızda  |  Tıbbi Birimler  |  Doktorlarımız  |  Anlaşmalı Kurumlar  |  Hasta ve Ziyaretçiler  |  Greenlight  |  İletişim ve Ulaşım

Video
Galeri

 

 

Sağlık Rehberi
 
 

Yeni
Doğanlar


 

Greenlight
Nedir
Kulak Burun Boğaz
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları kulaklar, burun, boğaz ve baş-boyunla ilgili yapıların tedavisi ile ilgilenen bölümdür.  Kulak Burun Boğaz Hastalıkları aynı zamanda cerrahi bir daldır; yani KBB bölümü hastalıkların ilaçlarla tıbbi tedavisi yanında ameliyatlarını da kapsar. Kulak, burun, sinusler, ağız boşluğu, gırtlak, üst yutak ile yüz ve boyunda yer alan yapıların hastalıklarının tedavisi Kulak Burun Boğaz’ın kapsamındadır..

KULAK: Bu alan duyma bozuklukları, kulak enfeksiyonları, denge bozuklukları, yüz siniri ve diğer yüz-boyun sinirlerinin bozuklukları, kulağın doğumsal hastalıkları ve kanserlerinin tıbbi ve cerrahi tedavisini kapsar.

BURUN: Burun boşluğu, sinüsler, allerji, koku alma ve burun solunum bozuklukları ve burunun dış görünümü ile ilgili bozukluklar Kulak Burun Boğaz uzmanlığının ilgi alanıdır.

BOĞAZ: Gırtlak başta olmak üzere üst solunum ve sindirim yolu hastalıklarının tedavisi ile ve ses, solunum ve yutma ile ilgili sorunlarla yoğun olarak uğraşır.

BAŞ ve BOYUN :Ayrıca KBB bölümü baş ve boyun bölgesinin enfeksiyon hastalıkları, iyi ve kötü huylu tümörleri, yüz travması ve yüz deformitelerinin tedavisi, Kozmetik, plastik ve onarım cerrahisi uygulamalarını da kapsayan bilim dalıdır. Hastanemizin Kulak Burun Boğaz Polikliniğin'de teknolojiye dayalı en ileri tanı ve tedavi yöntemleri olan endoskopik ve mikroskopik muayene yöntemleri kullanılmakta olup her türlü tedavi ve operasyon yapılmaktadır.


Bölüm Doktorlarımız

Op. Dr. Ahmet SUNGUR
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı

Op.Dr.Bünyamin ÇAKIL
Kulak-Burun-Boğaz Hastalıkları Uzmanı
   
     

Kurumsal

Yönetim Kurulu
Yönetim (İdare)
Basında Çıkanlar
İnsan Kaynakları
İletişim

Hesaplayıcılar

Gebelik Günleri Hesaplayıcı
Gebelik Haftası Hesaplayıcı
Aşı Takvimi Hesaplayıcı
Kilo Alımı ve Hesaplayıcısı
Vücut Kütle İndeksi

Bize Ulaşın

İletişim
Laboratuvar Sonuçları
Ziyaretçi Görüşleri
Hasta Hakları
Çalışan Görüşleri
Hastane

Site İstatistikleri

Bugün :
166 Ziyaretçi / 252 Görüntüleme

2013 itibariyle Toplam :
1213861 Ziyaretçi
Anasayfa    Hakkımızda    Tıbbi Birimler    Doktorlarımız    Anlaşmalı Kurumlar    Hasta ve Ziyaretçiler    Greenlight    İletişim
 Kocaeli Bilişim
 
Özel Dr. Tahsin Özbek Tıp Merkezi